سوالات متداول


آشنایی با اناردونی

اناردونی یک اپلیکیشن برای ارائه برنامه‌های iOS است که به کمک آن می‌توانید برنامه‌های ایرانی و غیرایرانی مربوط به iOS را روی آیفون یا آیپدتان نصب کنید.

 • وقتی اناردونی ایرانی روی دستگاه شما نصب باشد بدون نگرانی بابت تحریم‌ها می‌توانید برنامه‌های دلخواه خود را دانلود کنید.
 • همه برنامه‌های دلخواه و مورد نیازتان را بدون نیاز به جلبریک کردن دستگاه و یا بدون نیاز به داشتن Apple ID میتوانید نصب کنید

اناردونی اشتراکی برای استفاده از برنامه‌های رایگان ایرانی دریافت نمیکند، مبلغ پرداختی شما برای ثبت دیوایس، مستقیما به اپل برای ثبت شناسه‌ی دستگاه در پنل توسعه‌دهندگان پرداخت خواهد شد. پس از ثبت، دستگاه شما به صورت رسمی در سامانه ادهاک اپل شناخته خواهد شد و قادر به نصب برنامه‌ها خواهید بود. سعی و تلاش ما هر چه روان‌تر کردن این مسیر بوده و خواهد بود.

میتونید برای درک بهتر فرآیند ثبت دیوایس فیلم زیر رو مشاهده کنید

نه، هیچ نیازی به جیلبریک نیست. شما با آیفون و آیپد جیلبریک نشده هم می‌توانید از اناردونی ایرانی استفاده کنید. هر چند اناردونی روی دستگاه‌های جیلبریک شده هم کار می‌کند.

نصب و استفاده از اناردونی

اول از همه باید بررسی کنید که آیا شما با ایمیل و رمزتون وارد اپ استور اناردونی شدید و مرحله تهیه اشتراک و نصب کیت و ثبت دیوایس را با موفقیت انجام دادید یا خیر. اگر همه این مراحل را انجام دادید و بازهم اپ نصب نمی شود باید نسخه قبلی را پاک کنید و یا با پشتیبانی توسعه دهنده اپ تماس بگیرید. در اینجور مواقع به شما توصیه می کنیم که بطور آزمایشی یک اپ دیگر را تست کنید تا از ناموفق یا موفق بودن اجرای آن اپ مطمئن شوید و بعد با پشتیبانی تماس بگیرید.

مبلغی که برای خرید اپ واریز کردید به منزله خرید اشتراک نیست. یعنی لازمه که اشتراک را تهیه کنید. بعد از مراحل نصب و ثبت دیوایس، مجددا به همان اپ دسترسی خواهید داشت. اگر از قبل آن اپ را دارید باید نسخه قبلی را پاک کنید و از اناردونی دوباره نصبش کنید.

باید بدونید که فقط خرید موفق انجام دادن برای اجرای اپ ها کافی نیست. بررسی کنید که آیا کیت اناردونی و ثبت دیوایس کردید یا خیر. اگر کیت اناردونی را نصب نکردید از قسمت جستجو > کیت اناردونی را سرچ کنید و مراحل نصب را تا پایان انجام دهید. در قسمت اشتراک های استفاده نشده بزنید مصرف کن و بعد از مرحله ثبت دیوایس تون، می تونید اپ های دلخواه را نصب و دانلود کنید.

خب احتمالش زیاده که خطا از سمت اون اپ هست. چون اگر میزبانی اناردونی مشکل داشته باشه معمولا هیچگونه اپی قابل اجرا و دانلود نیست. پس بازهم یادآوری می کنیم که نسخه قبلی اپ را پاک کنید. یک بار برنامه را ببندید و دوباره بازش کنید. درصورتی که بازهم با خطا و عدم اجرا مواجه شدید به پشتیبانی اطلاع دهید.

با توجه به این که پس از خرید یک اشتراک، ظرفیت برای دستگاه شما در اکانت‌های توسعه‌دهنده اپل اشغال می‌شود، در صورت انصراف از یک اشتراک، قادر به عودت هزینه نیستیم.

اناردونی میزبان همه دستگاه هاست. اما درمورد ورژن اپلیکیشن ها لطفا بررسی کنید که آیا اون اپ برای ورژن های خاصی از iOS سازگاری داره یا خیر. اما درمورد اناردونی برای همه ورژن های ios سازگار و قابل نصب هست.

برای اطلاع از اینکه مبلغ به حساب اناردونی واریز موفق بوده یا خیر لطفا از تراکنش واریزی تون، شماره موبایل و ایمیلی که باهاش وارد اناردونی شدید را به تلگرام(@anardoni) پشتیبانی بفرستید تا از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۷ عصر به شما پاسخ بدهند.

لطفا از هردوتا تراکنش واریزی تون، شماره موبایل و ایمیلی که باهاش وارد اناردونی شدید را به تلگرام(@anardoni) پشتیبانی بفرستید تا از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۷ عصر به شما پاسخ بدهند. یک مبلغ بابت اشتراک شما در اناردونی مصرف می شود و مبلغ اضافه به درخواست شما به همان شماره کارت واریزی عودت داده میشه یا به حساب اناریم (در پروفایل) شما افزوده می شود.

خیلی راحته. شما بدون اینکه اشتراک خریده باشید میتونید همه اپ ها و مشخصات آنها را در اناردونی بررسی کنید. کافیه در قسمت جستجو > اسم اپ را بنویسید و بعد روی آن اپ بزنید و درمورد محتواش(مشخصات توسعه دهنده و شماره نسخه و تاریخچه ورژن ها) بیشتر بخونید. اگر اپ خاصی مدنظر شماست حتمن قبل از خرید اشتراک دنبالش بگردید و بعد اشتراک تهیه کنید.

اناردونی را باز کنید و از قسمت برنامه ها> پروفایل (اول اسم و اول فامیل شما) وارد شوید و علامت مثبت (آبی رنگ) را بزنید و افزایش اناریم بدهید.

خیر

در اناردونی و در به طور کلی در هر استور Ad-Hoc، هر دستگاه با یک کد یکتا به نام UDID شناسایی می‌شود. اشتراکی که خریداری می‌شود تنها به یک دستگاه و در واقع تنها به یک UDID اختصاص دارد. بنابراین از این اشتراک نمی‌توان روی دستگاه‌های دیگری استفاده کرد.

تا زمانی که گوشی شما با اشتراک فعال است اناردونی هم فعال است اما اگر گوشی شما عوض شد به منزله پایان اشتراک و ختم شناسایی دستگاه شماست. (به سیم کارت ربطی ندارد).

اناردونی میزبان اپلیکیشن ها و توسعه دهنده های نامحدود است. اگر اپلیکیشن نصب و دانلود میشود اما باز نمیشود مشکل از سمت توسعه دهنده اپ است. با پشتیبانی آن اپ تماس بگیرید تا از ایرادات آن مطلع شوند.

به شدت توصیه می کنیم مرورگر سافاری را با کروم اشتباه نگیرید. با سافاری وارد شوید. اگر ایرادی داشت. این مرحله را انجام دهید و در پایان دوباره سافاری را باز کنید : Setting>Safari>Clear History

توجه داشته باشید که توسعه دهنده ها به دلخواه خودشون میان داخل اناردونی و تا زمانی که خودشون نسخه جدید را ارائه نکنند اناردونی هم به اون نسخه ها دسترسی نداره. پس میشه بازم در جایگاه کاربر به توسعه دهنده اطلاع داد که این کار را سریعتر انجام بده چون قرار نیست توسعه دهنده اشتراک بده. گاهی هم به صلاحدید خود توسعه دهنده فقط کاربرها به نسخه تحت وب دسترسی دارند که بازهم اناردونی همون را منتشر میکنه.

در اناردونی و در به طور کلی در هر استور Ad-Hoc، هر دستگاه با یک کد یکتا به نام UDID شناسایی می‌شود. اشتراکی که خریداری می‌شود تنها به یک دستگاه و در واقع تنها به یک UDID اختصاص دارد. بنابراین از این اشتراک نمی‌توان روی دستگاه‌های دیگری استفاده کرد.

اناردونی را باز کنید. از قسمت جستجو> کیت اناردونی را بزنید و نصب کنید.

دقت کنید که اگر یکبار پرداخت را انجام دادید، دوباره وارد مرحله پرداخت نشوید مگراینکه مبلغ اشتراک شما در حساب پروفایل تون وارد شده باشه و منتظر مصرف باشه. اگر اشتراک را با موفقیت خریده اید کافیه کیت اناردونی را نصب کنید و مرحله ثبت دیوایس و اشتراک مصرف نشده تون را به مرحله مصرف کن ببرید و بعد در قسمت جستجو> یک اپلیکیشن را سرچ و نصب کنید تا از نصب آن مطمئن شوید.

پول شما صرف ثبت هزینه دیوایس تون میشه و قرار نیست جایی نشون داده بشه. اگر مصرف نکرده باشید هم در قسمت پروفایل شما بصورت اناریم دیده میشه که بعد از ثبت دیوایس مصرف و صفر میشه.

در قسمت پروفایل. اناردونی را باز کنید. قسمت برنامه ها> (بالا سمت چپ) پروفایل که شامل ایمیل و اسم و فامیل و عکس شماست.

اناردونی را باز کنید. قسمت برنامه ها> (بالا سمت چپ) پروفایل که شامل ایمیل و اسم و فامیل و عکس شماست.

اناردونی را باز کنید. در قسمت آپدیت ها> مال من. همه اپ هایی که دانلود کردید (حتی یکبار) از اینجا قابل مشاهده و دانلود مجدد هستند حتی اگر خود شما از روی گوشی تون پاکش کرده باشید.

بله

هربار که بخواهید قابل مشاهده و دانلود مجدد است. اناردونی را باز کنید. در قسمت آپدیت ها> مال من.

در قسمت برنامه ها> پروفایل. هنگام ورود بزنید فراموشی رمز. تا براتون لینک ایمیل ارسال بشه و مجددا وارد شوید.

بله

تمام برنامه‌هایی که شما دانلود و یا خرید میکنید کاملا مشابه با سیستم اپ‌استور داخل انارآیدی شما ذخیره خواهد شد، و دانلود مجدد برای شما هزینه‌ای نخواهد داشت

anardoni purchased list

خیر

اصلا نیازی نیست به اناردونی مراجعه کنیم، وظیفه‌ی ما راحت‌تر کردن این چرخه‌ی دانلود برای شماست، برنامه‌ها تماما از اناردونی دانلود خواهد شد و فقط نحوه فعالسازی آنها متفاوت است

بعضی از برنامه‌های اناردونی برای پایداری بیشتر با استفاده از لایسنس‌های اپ‌استور عرضه میشوند. برای فعالسازی این برنامه‌ها در اولین ورود نیاز است اپل‌ایدی و رمزی که اناردونی در اختیار شما قرار میدهد را وارد کنید و نه اپل‌آیدی خودتان. برای دریافت این اپل‌آیدی به صفحه‌ی راهنمای نصب برنامه مرجعه کرده سپس بر روی نمایش اپل‌آیدی و رمز مورد نیاز برنامه تپ کنید. از اطلاعات نمایش داده شده برای فعالسازی برنامه استفاده کنید

anardoni_appleid_instruction

کرش کردن یک برنامه دلایل مختلفی میتونه داشته باشه، قبل از هر چیز اول طبق راهنمای نصبی که برای هر برنامه تهیه شده عمل کنید، در صورت باقی ماندن مشکل با اپراتور‌های اناردونی ارتباط برقرار کنید

anardoni instruction

خیر، دلار نیست

سیستم قیمت‌دهی اناردونی براساس میزانی درون اپی به اسم اناریم اندازه گیری میشه، اناردونی هنگام راهنمایی شما به دروازه پرداخت کار تبدیل واحد رو به صورت خودکار انجام میده و به شما معادل تومانی وجهی که دارید پرداخت میکنید رو نمایش میده.

همچنین برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای اناریم به یکی از صفحه‌های اپ‌های شاخص مراجعه کنید، به پایین صفحه اسکرول کنید و بر روی افزایش اعتبار تپ کنید.

anardoni anareum

پنل توسعه‌دهندگان اناردونی

خیر

انتشار برنامه در بستر اناردونی کاملا رایگان انجام میشود و باعث افتخار ماست که خدمتی در راه آسان شدن فرآیند سخت‌گرینه انتشار برنامه‌های iOS انجام داده باشیم

معیار سنجش ساین‌های سازمانی میزان ریسک آن برنامه هاست، اناردونی داخل استور میتونه کنترل بیشتری روی نحوه دانلود داشته باشه و از یک سری ریسک‌ها جلوگیری کنه ولی در نسخه‌ی سازمانی چون برنامه‌ی ساین شده آشکار و هویداست قطعا خطر revoke شدن پروفایل و ساین هم افزایش پیدا میکنه

دو حالت وجود دارد:

۱ - برنامه قبلا در اناردونی منتشر نشده است

 • یک برنامه‌ی جدید iOS ثبت کنید
 • در مرحله‌ی آپلود ipa و انتخاب نوع توزیع درخواست انتشار سازمانی را تیک بزنید و امضای مورد نظر را انتخاب کنید
 • وضعیت ورژن به حالت "منتظر تخمین قیمت" ثبت خواهد شد
 • پس از اعلام قیمت از سمت اناردونی فیلد تبدیل به "منتظر پرداخت" خواهد شد
 • پس از پرداخت موفق برنامه برای ساین سازمانی ارسال خواهد شد
 • پس از ساین توسط اناردونی در قسمت ورژن‌های سازمانی میتوانید راهنمای استفاده و تکه کد‌های مفید را استفاده کنید

۲ - قبلا برنامه‌ی خود را در اناردونی منتشر کرده‌اید

 • یک ورژن جدید ثبت کنید
 • در مرحله‌ی آپلود ipa و انتخاب نوع توزیع درخواست انتشار سازمانی را تیک بزنید و امضای مورد نظر را انتخاب کنید
 • وضعیت ورژن به حالت "منتظر تخمین قیمت" ثبت خواهد شد
 • پس از اعلام قیمت از سمت اناردونی فیلد تبدیل به "منتظر پرداخت" خواهد شد
 • پس از پرداخت موفق برنامه برای ساین سازمانی ارسال خواهد شد
 • پس از ساین توسط اناردونی در قسمت ورژن‌های سازمانی میتوانید راهنمای استفاده و تکه کد‌های مفید را استفاده کنید